Новата учебна година започва! :)
Време е за ново начало и нови занимания!
Време е да направите неща, които отдавна искате и които отдавна отлагате!
Ако сред тях е онова артистично занимание, изкуство и занаят, наречено плъстене на вълна, познато още като филц, то може да си подарите време, за да изживеете удоволствието да създавате с ръцете си!
Що е то ПЛЪСТ, ФИЛЦ или ФЕЛТ? може да научите в статията ми посветена на тази тема: http://svetlanaarts.blogspot.com/2013/10/blog-post.html, а в ателието ми ще се запознаете с различни начини и техники на плъстене на вълна.
Първият урок е предназначен не само за начинаещи, но и за всички, които сами се учат и имат желание да систематизират знанията си, както и за тези, които не са удовлетворени от резултата и осъзнават, че някъде нещо им убягва.
Първият урок е предназначен не само за начинаещи, но и за всички, които сами се учат и имат желание да систематизират знанията си, както и за тези, които не са удовлетворени от резултата и осъзнават, че някъде нещо им убягва.
Заставам зад онова, което преподавам с дългогодишния си практически опит и преподавателска дейност!
Това е един дълъг и много наситен с информация и практика урок, в който 5-те часа са недостатъчни да обхванат и най-важните неща, които трябва да знаете!
1. Теоритична част:
Ще говорим за вълната - основният материал, от който се създават плъстените (филцовите) изделия:
- Знаете ли, какви видове вълна има? Каква вълна ще ви трябва за проекта ви?
- Откъде да си я купите? В какъв диапазон е цената й?
- Как се работи с различните видове вълна?
- Какво можете и какво не бива да правите, когато плъстите?
- Какво ви подвежда и какво ви помага от циркулиращата информация и видео материли в мрежата?
- Кое изделие от вълна всъщност може да наричаме филц или както е българското му наимнование - плъст. Защото освен красиво, то трябва да е и добре заплъстено, и качествено!
За усвояването на техниката „плъстене“ или "мокър филц" от два различни типа вълна - къделя, наричана още "дарашка вълна" и лента ("топс") - се изработват последователно 2 малки парчета плат, т.нар. „нетъкан текстил“. Този плат може да бъде използван като заготовка за изработка на много други изделия за в бъдеще.
3. Накрая, за "десерт", изработваме цвете, приличащо на петуния:
Време на провеждане: от 11 до 16 часа.
Времетраене: 5 часа.
Цена: 50 лв.
Материалите са включени в цената.
Място на провеждане: София
За записване и потвърждаване: 0887 99 31 66, 0878 99 38 66
Таксата за участие може да заплатите по избор в брой или с дебитна или кредитна карта на POS терминал на място.
Може да заплатите и предварително чрез PayPal или по банков път, като се свържете с мен, за да Ви дам данните за сметката и да Ви издам фактура.
Моля, потвърждавайте предварително присъствието си или при невъзможност да дойдете, се обаждайте по телефона!
Носете си непременно две памучни хавлиени кърпи и някакво пликче, за да приберете творенията си у дома.
Курсът по филц се провежда в събота и/ или неделя, като всеки път темата е различна и се изучават разнообразни техники и тяхното приложение.
При наличие на желаещи и след предварително уточняване на деня и часа провеждам и индивидуални занимания в дните на работната седмица или през почивните дни.
Примерната програма на основния курс по филц (курсът за начинаещи) е показана в тази страница на блога ми: http://felt-filz-culture.blogspot.bg/p/blog-page.html , програмата на курса за напреднали тук: http://felt-filz-culture.blogspot.bg/p/blog-page_21.html .
Редът на заниманията може да търпи известна промяна в зависимост от нивото и желанието на участниците, но трябва да се спазва определена последователност в зависимост от сложността на усвояваните умения.
Информация за заниманията на курсовете по филц (фелт, плъст, нетъкан текстил от вълна), които провеждам за начинаещи и напреднали, може да намерите на страниците на блога ми и редовните публикации в профилите ми в фейсбук, туитър и Гугъл+, където може да откриете и моите цветни фантазии, сътворени от вълна:
Може да станете член на блога ми и да получавате редовни известия за всяка публикация.
http://felt-filz-culture.blogspot.bg/
Няма коментари:
Публикуване на коментар